Jerzy Gawor – dr. n. wet.

Jerzy Gawor

Dr n. wet Dipl AVDC Dipl EVDC FAVD Specjalista w zakresie stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej

+48 12 658 83 65


Diplomate American Veterinary Dental College, Diplomate European Veterinary Dental College Współzałożyciel kliniki weterynaryjnej ARKA, wybitny specjalista i pionier stomatologii weterynaryjnej. Człowiek orkiestra – wybrany przez same zwierzaki. Nie wierzy w półśrodki ani w istnienie celów zbyt ambitnych, by je osiągnąć.

Wierzy natomiast, że pewnego dnia europejskie i amerykańskie standardy stomatologiczne staną się normą we wszystkich lecznicach w Polsce.

Prywatnie?
- Jest ojcem trójki dzieci… a do tego trzech kotów i psa.
- Regularnie kibicuje siatkarskiej drużynie z rodzinnego miasta – ZAKSA Kędzierzyn Koźle.
- Uwielbia książki i renowację antyków.

  • Jest jedynym w Polsce specjalistą stomatologii weterynaryjnej z międzynarodowym tytułem Diplomate of the American Veterinary Dental College and European Veterinary Dental College.
  • Pełni funkcję prezydenta EVDC (European Veterinary Dental College).
  • Były prezes organizacji EVDS (European Veterinary Dental Society) oraz FECAVA (Federation of Companion Animal Veterinary Associations).
  • Prowadzi liczne warsztaty stomatologiczne, m.in. W prestiżowej szkole ESAVS (European School for Advanced Veterinary Studies) w Luksemburgu, pracuje również w takich miejscach jak Singapur czy Wielka Brytania.
  • Ukończył wydział medycyny weterynaryjnej we Wrocławiu, uzyskując tytuł doktora w 1996 roku, od tego czasu regularnie publikuje na łamach pism branżowych w Polsce i na świecie.