Chirurgia weterynaryjna

Chirurgia weterynaryjna

Nasza klinika jest dostosowana do tego, by przygotowanie pacjenta, zabieg chirurgiczny oraz opieka pooperacyjna były jak najbardziej bezpieczne. Przed operacją wykonujemy badania morfologii i biochemii krwi.

Posiadamy trzy oddzielne sale chirurgiczne – dwie „jałowe” i jedną do zabiegów stomatologicznych. Przed zabiegiem pacjent poddawany jest preoksygenacji, a następnie trafia na stół chirurgiczny i otrzymuje narkozę wziewną, czyli najbezpieczniejszą z możliwych.

Podczas zabiegu zwierzę podpięte jest przez cały czas do kardiomonitora. Chirurgowi towarzyszy wyszkolony asystent i bez przerwy monitoruje stan pacjenta.

Po zabiegu zwierzę ma czas na spokojne i całkowite wybudzenie się. W tym czasie dostaje kroplówkę, leki i utrzymywane jest w odpowiedniej temperaturze. Nasz personel monitoruje pacjenta przez cały czas – od jego przybycia do kliniki, aż do wyjścia do domu.

Tagi: chirurgia zwierząt, laparotomia zwiadowcza, ciało obce u psa / u kota, skręt żołądka u psa, rozszerzenie żołądka u psa, chirurg 24h kraków, usunięcie śledziony, guz śledziony, szycie ran, wyszycie cewki moczowej u kota, przepuklina u psa/ u kota, cesarskie cięcie u psa


Umów się na badanie