Endoskopia / usuwanie ciał obcych

Endoskopia weterynaryjna - usuwanie ciał obcych

Nasz endoskop uchronił już wielu pacjentów przed ingerencją chirurgiczną. Usunięte ciała obce z przełyku czy nosa, biopsje, oględziny układu pokarmowego czy oddechowego… – to tylko część tego, co zawdzięczamy posiadaniu tego sprzętu.

Wykorzystujemy zarówno endoskop miękki – do wykonywania gastroskopii, bronchoskopii, jak i sztywny, którym możemy lepiej zobrazować jamę nosową czy dalsze odcinki jamy ustnej.Trzeba pamiętać, że nie każde ciało obce da się usunąć za pomocą endoskopu. Ale każda próba jest wartościowa i może uchronić pacjenta przed interwencją chirurgiczną.

Pobranie popłuczyn i wymazu z oskrzeli do celów bakteriologicznych, pobranie wycinka ze ściany żołądka, zbadania błony bębenkowej – wszystko to wykonujemy w celu lepszej diagnostyki naszych pacjentów. Tak jak przy tomografii współpracujemy z innymi lekarzami i pomagamy z użyciem naszego sprzętu także innym pacjentom!

Tagi: usuwanie ciał obcych, endoskopia weterynaryjna, endoskop weterynaryjny, gastroskopia, bronchoskopia, laryngoskopia, rhinoskopia.


Umów się na badanie